Trzecie molo Ustka


Trzecie molo w Ustce to pozostałość po niedokończonej inwestycji zapoczątkowanej w 1938 roku przez hitlerowskie Niemcy. Inwestycję osobiście zatwierdził Hermann Goering. Przeznaczono na nią ponad 30 mln. marek. Nowe molo miało mierzyć ponad półtora kilometra długości.

Skansen w Klukach


Skansen w Klukach to jedyne miejsce gdzie w pełni można zobaczyć jak wyglądało życie zamieszkujących te tereny Słowińców. Stare chałupy i zagrody tętnią życiem w trakcie licznych imprez folklorystycznych odtwarzających dawną kulturę, czas minionej epoki. Co roku odbywa się tu Czarne Wesele, główna impreza otwierająca sezon.

Latarnia CzołpinoLatarnia morska Czołpino to jedna z najpopularniejszych atrakcji odwiedzanych przez turystów wypoczywających nad morzem w Rowach. Położona na wzgórzu, ok. 32 km na wschód od Rowów w kieruku Łeby jest 13 pod względem wysokości (25,2 m) latarnią na polskim wybrzeżu.
źródło: ABCwypoczynku.pl

Ruchome wydmyRuchome Wydmy to główna atrakcja Rowów. Około 9 km na wschód od Rowów, na mierzei utworzonej przez morze i jezioro Łebsko znajdują się góry piachu. Nazywane się ruchomymi wydmami gdyż przesuwają się na zachód (w stronę Łeby) z prędkością około 9m na rok. Najlepiej spacer na wydmy odbyć lasem i wrócić brzegiem morza.

Swołowo – Kraina w KratęOdwiedzając Pomorze Środkowe, a w szczególności wczasowicze z takich miejscowości jak Ustka, Rowy czy Poddąbie koniecznie muszą odwiedzić Krainę w Kratę w miejscowości Swołowo.Swołowo położone pomiędzy Ustką i Jarosławcem to wyjątkowa wieś w której po dziś dzień zachowało się typowe XVIII i XIX budownictwo szkieletowe.

Rejsy po jeziorze i morzuNa terenie Słowińskiego Parku Narodowego można skorzystać z atrakcji jaką są rejsy po jeziorze Łebsko. Trasę z przystani w Rąbce do skansenu w Klukach i dalej do wyrzutni rakiet obsługują stylizowane na pirackie statki. Amatorzy morza z bogatej oferty rejsów po Bałtyku, na romantyczne zachody słońca lub też rejsy połączone z połowem ryb. więcej